Nejlepší Adaptovaný Scénář

Taika Waititi, vítěz roku 2019.

Cenu Akademie za Nejlepší Adaptovaný Scénář je jedním z Academy Awards, nejvýznamnější filmové ocenění ve Spojených Státech. Uděluje se každý rok scénáři adaptovanému z jiného zdroje (obvykle román, hra, povídka nebo televizní show, ale někdy i jiný film)., Všechna pokračování jsou tímto standardem automaticky považována za adaptace (protože pokračování musí být založeno na původním příběhu).

Historie

první člověk vyhrát dvakrát v této kategorii je Joseph L. Mankiewicz, který získal ocenění ve dvou po sobě jdoucích letech 1950 a 1951. Frances Marion byla první ženou, která vyhrála v této kategorii v roce 1930. Pierre Collings a Sheridan Gibney byli první, kdo vyhráli za přizpůsobení své vlastní práce, za život Emila Zoly. Philip G. Epstein a Julius J. Epstein byli prvními sourozenci, kteří vyhráli v této kategorii, pro Casablanca., Emma Thompson je jediným vítězem, který také vyhrál za hraní. Peter Jackson a Fran Walsh jsou jediným manželským párem, který vyhrál v této kategorii, pro Pána prstenů: Návrat krále.,

Nominovaných a vítězů


Nejlepší Adaptovaný Scénář Desetiletí

1920 • 1930 • 1940 • 1950 • 1960 • 1970 • 1980 • 1990 • 2000 • 2010s

1920

1. Academy Awards (1927/28)

Vítěz 7. Nebe — Benjamin Glazer Kandidátů Jazzový Zpěvák — Alfred Cohn Slavné Betsy — Anthony Coldeway

2. Academy Awards (1928/29)

Vítěz Patriot — Hans Kraly Nominovaných V Staré Arizoně a Valiant — Tom Barry Cop , Leatherneck, Sale of Singapore a Mrakodrap — Elliott Clawson Poslední Paní, Cheney — Hans Kraly Náš Tanec Dcery — Josefínu Lovett Žena Záležitosti a Zajímalo by mě, z Ženy — Bess Meredyth

3. Academy Awards (1929/30)

Vítěz Velkého Domu — Frances Marion Nominovaných Všechny na Západní Frontě Klid — George Abbott, Maxwell Anderson, Del Andrews Disraeli — Julian Josephson Rozvedená — John Meehan Ulici Šance — Howard Estabrook

1930

4. Academy Awards (1930/31)

Vítěz Cimarron — Howard Estabrook Kandidátů Trestního Zákoníku — Seton I. Miller, Fred Niblo, Jr. Dovolená — Horace Jackson Malý Caesar — Francis Faragoh, Robert N., Lee Skippy — Jospeh L. Mankiewicz

5. Academy Awards (1931/32)

Vítěz Bad Girl — Edwin Burke Kandidátů Arrowsmithem — Sidney Howard Dr. Jekyll a Pan Hyde — Percy Heath, Samuel Hoffenstein

6 oscarů (1932/33)

Vítěz Malé Ženy — Victor Heerman, Sarah Y., Mason Nominace Paní za Den — Robert Riskin State Fair — Paul Green, Sonya Levien

7 oscarů (1934)

Vítěz Stalo se Jedné Noci — Robert Riskin Kandidátů Hubený Muž — Frances Goodrich, Albert Hackett Viva Villa!, — Ben Hecht

8 oscarů (1935)

Vítěz Informer — Dudley Nichols Kandidátů Životy Bengal Lancer — Waldemar Young, John L. Balderston, Grover Jones, William Stavens smělého blázna Vzpoura na Bounty — Talbot Jennings, Jules Furthman, Cary Wilson Kapitán Blood — Casey Robinson

9 oscarů (1936)

Vítěz Příběh Louis Pasteur — Pierre Collings, Sheridan Gibney Kandidátů Poté, Hubený Muž — Frances Goodrich, Albert Hackett Dodsworthy — Sidney Howard Pane, Deeds Goes to Town — Robert Riskin Můj Muž Godfrey — Eric Poklop, Morris Ryskind

10 Cen Akademie (1937)

Vítěz Life of Emile Zola — Norman Reilly Raine, Heinz Herold, Geza Herczeg Kandidátů Hrozná Pravda — Vina Delmar Kapitáni Odvážný — John Lee Mahin, Marc Connelly, Van Dale Každé Fázi Dveře — Morris Ryskind, Anthony Veiller zrodila se Hvězda — Dorothy Parker, Alan Campbell, Robert Carson

11 Cen Akademie (1938)

Vítěz Pygmalion — George Bernard Shaw, W. P., Lipscomb, Cecil Lewis, Ian Dalrymple Nominovaní Kluci Města — John Meehan, Dore Schary Citadela — Ian Dalrymple, Frank Wead, Elizabeth Hill Čtyři Dcery — Julius J. Epstein, Lenora Kávy nemůžete Si To Vzít s sebou — Robert Riskin

12 oscarů (1939)

Vítěz Pryč s Větrem — Sidney Howard Nominace Sbohem, Pane Chips — R. C. Sherriff, Claudine Západ, Eric Maschwitz Pane, Smith Jde do Washingtonu — Sidney Buchman Ninočka — Charles Brackett, Billy Wilder, Walter Reisch na Větrné hůrce — Charles MacArthur, Ben Hecht

1940

13 Academy Awards (1940)

Vítěz Příběh z Filadelfie — Donald Ogden Stewart Kandidátů Hrozny Hněvu — Nunnally Johnson Kitty Foyle — Dalton Trumbo Na Dlouhou Cestu Domů — Dudley Nichols Rebecca — Robert E. Sherwood, Joan Harrison

14 Academy Awards (1941)

Vítěz Přichází Pan Jordan — Sidney Buchman, Seton., Miller Kandidátů Držet Zpátky Úsvit — Charles Brackett, Billy Wilder, Jak Zelené Bylo Moje Údolí — Philip Dunne Malé Lišky — Lillian Hellman Maltézský Sokol — John Huston

15 Academy Awards (1942)

Vítěz Paní Miniverová — Arthur Wimperis, George Froeschel, James Hilton, Claudine Západ Nominovaných Útočníků — Rodney Ackland, Emeric Pressburger Pýcha Yankeeů — Jo Swerling, Herman J. Mankiewicz Random Harvest — Claudine West, George Froeschel, Arthur Wimperis Mluví Města — Irwin Shaw, Sidney Buchman

16 Academy Awards (1943)

Vítěz Casablanca — Julius J., Epstein, Philip G. Epstein, Howard Koch Kandidátů svátost Manželství — Nunnally Johnson Více, Tím Lépe — Robert Russell, Frank Ross, Richard Flournoy, Lewis R. Foster Píseň o Bernadettě — George Seaton stráž na Rýně — Dashiell Hammett

17 oscarů (1944)

Vítěz Bude Můj Způsob, jak — Frank Butler, Frank Cavett Kandidátů Double Odškodnění — Billy Wilder, Raymond Chandler Gaslight — John Van Druten, Walter Reisch, John L. Balderston Laura — Jay Dratler, Samuel Hoffenstein, Betty Reinhardt setkáme se v St. Louis — Irving Brecher, Fred F., Finklehoffe

18 Academy Awards (1945)

Vítěz Ztracený Víkend — Charles Brackett, Billy Wilder Nominovaných G. I. Joe — Leopold Atlas, Guy Endore, Philip Stevenson Mildred Pierce — Ranald MacDougall chlouba námořnictva — Albert Maltz v Brooklynu Roste Strom — Tess Slesinger, Frank Davis

19 Academy Awards (1946)

Vítěz Nejlepší Léta Našeho Života — Robert E., Sherwood Nominovanými Anna a Král Siamu — Talbot Jennings, Sally Benson Krátké Setkání — David Lean, Anthony Havelock-Allan, Ronald Neame Vrazi — Anthony Veiller, Otevřené Město — Sergio Amidei, Federico Fellini

20. Academy Awards (1947)

Vítěz Zázrak na 34. Ulici — George Seaton Kandidátů Bumerang!, — Richard Murphy Crossfire — John Paxton gentlemanskou Dohodu — Moss Hart Velká Očekávání — David Lean, Anthony Havelock-Allen, Ronald Neame

21 Academy Awards (1948)

Vítěz Poklad na Sierra Madre — John Huston Nominovaných Cizí Záležitost — Charles Brackett, Billy Wilder, Richard L. Breen Johnny Belinda — Irmgard Von Cube, Allen Vincent Vyhledávání — Richard Schweizer, David Wechsler Snake Pit — Frank Partos, Milen Značky

22. Academy Awards (1949)

Vítěz Dopis Třem Manželkám — Joseph L., Mankiewicz Nominovaní Všichni královi Muži — Robert Rossen Na Zloděje Kol — Cesare Zavattini Šampion — Carl Foreman Fallen Idol — Graham Greene

1950

23. Academy Awards (1950)

Vítěz Vše O Evě — Joseph L.,w — Albert Maltz Otec Nevěsty — Frances Goodrich, Albert Hackett

24. Academy Awards (1951)

Vítěz Místo na Slunci — Michael Wilson, Harry Brown Kandidátů Africká Královna — James Agee, John Huston Detektivní Příběh — Philip Yordan, Robert Wyler La Ronde — Max Ophuls, Jacques Natanson Tramvaj do stanice Touha — Tennessee Williams

25 Ceny Akademie (1952)

Vítěz Špatné a Krásné — Charles Schnee Nominovaných Pět Prstů — Michael Wilson High Noon — Carl Foreman Muž v Bílém Obleku — Roger MacDougall, John Dentonu, Alexander Mackendrick Tichý Muž — Frank S., Nugent

26. Academy Awards (1953)

Vítěz Odtud až na Věčnost — Daniel Taradash Kandidátů Kruté Moře — Eric Ambler Lili — Helen Deutsch Roman Holiday — Ian McLellan Hunter, John Dentonu Shane — a. B. Guthrie, Jr.

27. Academy Awards (1954)

Vítěz Country Girl — Daniel Taradash Kandidátů Kruté Moře — Eric Ambler Lili — Helen Deutsch Roman Holiday — Ian McLellan Hunter, John Dentonu Shane — a. B. Guthrie, Jr.,

28. Academy Awards (1955)

Vítěz Marty — Paddy Chayefsky Kandidátů Bad Day at Black Rock — Millard Kaufman Blackboard Jungle — Richard Brooks na Východ od Ráje — Paul Osborn miluj Mě nebo Mě Opustit — Daniel Fuchs, Isabel Lennart

29. Academy Awards (1956)

Vítěz Kolem Světa za 80 Dní — James Poe, John Farrow, S. J., Perelman Kandidátů Baby Doll — Tennessee Williams Přátelské Přesvědčování — Michael Wilson Obří — Fred Guiol, Ivan Moffat Chtíč pro Život — Norman Corwin

30. Academy Awards (1957)

Vítěz Mostu na Řece Kwai — Michael Wilson, Carl Foreman, Pierre Boulle Kandidátů bůh Ví, Pane allisone — John Lee Mahin, John Huston Peyton Place — John Michael Hayes Sayonara — Paul Osborn 12 Rozhněvaných Mužů — Reginald Rose

31 Academy Awards (1958)

Vítěz Gigi — Alan Jay Lerner Kandidátů Kočka na rozpálené Plechové Střeše Richard Brooks, James Poe zdroje — Alec Guinness já Chci Žít!, — Nelson Gidding, Don Mankiewicz Samostatné Tabulky — Terence Rattigan, John Gay

32 Academy Awards (1959)

Vítěz Pokoj v Top — Neil Paterson Kandidátů Anatomie Vraždy — Wendell Mayes Ben-Hur — Karl Tunberg Jeptiška je Příběh — Robert Anderson some Like it Hot, Billy Wilder, I. a. L. Diamond

1960

33 Cen Akademie (1960)

Vítěz Elmer Gantry — Richard Brooks Kandidátů seje Vítr — Nedrick Mladý, Harold Jacob Smith Synové a Milenci — Gavin Lambert, T. E. B.,el Lennart Tunes of Glory — James Kennaway

34 Academy Awards (1961)

Vítěz Rozsudek v Norimberku — Abby Mann Kandidátů Snídaně u Tiffanyho — George Axelrod Děla z Navarone — Carl Foreman Hustler — Sidney Carroll, Robert Rossen West Side Story — Ernest Lehman

35 Academy Awards (1962)

Vítěz Zabít Ptáčka — Horton Foote Kandidátů David a Lisa — Eleanor Perry Lawrence z Arábie — Robert Bolt, Michael Wilson Lolita — Vladimir Nabokov Miracle Worker — William Gibson

36 Academy Awards (1963)

Vítěz Tom Jones — John Osborne Kandidátů Captain Newman, M.,D. — Richard L. Breen, Phoebe Ephron, Henry Ephron Hud — Irving Ravetch, Harriet Frank Jr. Polní Lilie — James Poe neděli a Kybelé — Serge Bourguignon, Antoine Tudal

37 Academy Awards (1964)

Vítěz Becket — Edward Anhalt Kandidátů Dr. Strangelove, nebo: Jak já jsem učil se Přestat se znepokojovat a Milovat Bombu — Stanley Kubrick, Peter George, Terry Southern Mary Poppins — Bill Walsh, Don DaGradi my Fair Lady — Alan Jay Lerner řek Zorba — Michael Cacoyannis

38 oscarů (1965)

Vítěz Doktor Živago — Robert Bolt Kandidátů Cat Ballou — Walter Newman, Frank R., Pierson Kolektoru — Stanley Mann, John Kohn Loď Bláznů — Abby Mann Tisíc Klaunů — Herba Gardnera

39 Academy Awards (1966)

Vítěz Muž pro Všechna roční Období — Robert Bolt Kandidátů Alfie — Bill Naughton Profesionálové — Richard Brooks Rusové Přicházejí Rusové jdou — William Rose, Kteří se Bojí Virigina Woolfové? – Ernest Lehman

40th Academy Awards (1967)

vítěz v žáru noci-Stirling Silliphant Nominees Cool Hand Luke-Donn Pearce, Frank R., Pierson Absolvent — Calder Willingham, Buck Henry chladnokrevně — Richard Brooks Ulysses — Joseph Strick, Fred Haines

41 Academy Awards (1968)

Vítěz Lev v Zimě — James Goldman Kandidátů Podivný Pár — Neil Simon Oliver! — Vernon Harris, Rachel, Rachel — Stern Stewart Rosemary má Děťátko — Roman Polanski

42 Academy Awards (1969)

Vítěz Půlnoční Kovboj — Waldo Salt Nominovaní Anne of the Thousand Days — John Hale, Bridget Boland, Richard Sokolove Goodbye, Columbus — Arnold Schulman Oni střílejí Koně, ne? – James Poe, Robert E., Thompson Z — Jorge Semprun, Costa-Gavras

1970

43 Academy Awards (1970)

Vítěz M*A*S*H — Ring Lardner, Jr.,— Robert Anderson Milenci a Další Cizinci — Renee Taylor, Joseph Bologna, David Zelag Goodman Ženy v Lásce — Larry Kramer

44 Academy Awards (1971)

Vítěz French Connection — Ernest Tidyman Kandidátů Clockwork Orange — Stanley Kubrick Konformní — Bernardo Bertolucci Zahrada Finzi Continiů — Ugo Pirro, Vittorio Bonicelli Poslední Obrázek Show — Larry McMurtry, Peter Bogdanovich

45 Academy Awards (1972)

Vítěz Kmotr — Mario Puzo, Francis Ford Coppola Kandidátů Kabaret — Jay Allen Emigrantů — Jan Troell, Bengt Forslund Pete ‚n‘ Tillie — Julius J.,ley Kubrick Muž, Který chtěl Být Králem — John Huston, Gladys Hillová Vůně Ženy (1975) — Ruggero Maccari, Dino Risi The Sunshine Boys — Neil Simon

49 Academy Awards (1976)

Vítěz Všichni Prezidentovi Muži — William Goldman Kandidátů Bound for Glory — Robert Getchell Felliniho Casanova Federica Felliniho, Bernardino Zapponi Sedm-procent Řešení — Nicholas Meyer Voyage of the Damned — Steve Shagan, David Butler

50 Academy Awards (1977)

Vítěz Julia — Alvin Sargent Kandidátů Equus — Peter Shaffer Nikdy jsem Ti Slíbil růžovou Zahradou — Gavin Lambert, Lewis John Carlino Oh, Bože!, — Larry Gelbart, Že Temný Objekt Touhy — Luis Buñuel, Jean-Claude Carriăre

51 Academy Awards (1978)

Vítěz Midnight Express — Oliver Stone Kandidátů krvaví bratři — Walter Newman, Kalifornie Suite — Neil Simon Nebe Může Počkat — Elaine May, Warren Beatty Příští Rok ve Stejném Čase — Bernard Slade

52 Academy Awards (1979)

Vítěz kramerová versus Kramer, Robert Benton Kandidátů Apocalypse Now — John Milius, Francis Ford Coppola La Cage aux Folles — Francis Veber, Edouard Molinaro, Marcello Danon, Jean Poiret Trochu Romantiky — Allan Burns Norma Rae — Irving Ravetch, Harriet Frank Jr.,

1980

53 Academy Awards (1980)

Vítěz Obyčejní Lidé — Alvin Sargent Kandidátů Breaker Morant — Jonathan Hardy, David Stevens, Bruce Beresford horníkova Dcera — Tom Rickman Sloní Muž — Christopher DeVore, Eric Bergren, David Lynch Kaskadér — Lawrence B., Marcus, Richard Rush

54 Academy Awards (1981)

Vítěz Na Zlatý Rybník — Ernest Thompson Kandidátů Žena francouzského Poručíka — Harold Pinter Haléře z Nebe — Dennis Potter Princ Města — Jay Bressona Allen, Sidney Lumet Ragtime — Michael Weller

55 Academy Awards (1982)

Vítězem Chybí — Costa-Gavras, Donald Stewart Kandidátů Das Boot Wolfganga Petersena, sophiina Volba — Alan J. Pakula Verdikt — David Mamet Victor/Victoria — Blake Edwards

56 Academy Awards (1983)

Vítěz cena za něžnost — James L., Brooks Kandidátů Zrada — Harold Pinter Prádelník — Ronald Harwood Vzdělávání Rita — Willy Russell Reuben, Reuben — Julius J. Epstein

57 Academy Awards (1984)

Vítěz Amadeus — Peter Shaffer Kandidátů Greystoke: Legend of Tarzan, Lord of the Apes — P. H.,Austin vražedná Pole — Bruce Robinson cestu do Indie — David Lean Voják Příběh — Charles Fuller

58 Academy Awards (1985)

Vítěz z Afriky — Kurt Luedtke Kandidátů Barva Fialová — Menno Meyjes Polibek Pavoučí Ženy — Leonard Schrader Prizzi je Honor — Richard Condon, Janet Roach Výlet do Štědré — Horton Foote

59th Academy Awards (1986)

Vítěz Pokoj s Výhledem — Ruth Prawer Jhabvala Kandidátů Childer Menší Bůh — Hesper Anderson, Mark Medoff Barva Peněz — Richard Cena Zločiny Srdce — Beth Henley Stand By Me — Raynold Gideon, Bruce a.,ey Kubrick, Michael Herr, Gustav Hasford Můj Život jako Pes — Lasse Hallström, Reidar Jönsson, Brasse Brännström, Per Berglund

61 Academy Awards (1988)

Vítěz Nebezpečné Vztahy — Christopher Hampton Kandidátů Náhodným turistou — Frank Galati, Lawrence Kasdan Gorily v Mlze — Anna Hamilton Phelan, Tab Murphy Malá Dorritka — Christine Edzard Nesnesitelná Lehkost Bytí — Jean-Claude Carriăre, Philip Kaufman

62 Academy Awards (1989)

Vítěz Driving Miss Daisy Alfred Uhry Kandidátů Narozen Čtvrtého července — Oliver Stone, Ron Kovic Nepřátelé, Milostný Příběh — Roger L., Simon, Paul Mazursky Hřiště Snů — Phil Alden Robinson Moje Levá Noha — Jim Sheridan, Shane Connaughton

1990

63 Academy Awards (1990)

Vítěz Tanec S Vlky — Michael Blake Kandidátů Probuzení — Steven Zaillian Dobrý Chlapi — Nicholas Pileggi, Martin Scorsese zlodějů — Donald E.,66 Academy Awards (1993) Vítěz schindlerův Seznam — Steven Zaillian Kandidátů Věk Nevinnosti — Jay Cocks, Martin Scorsese Ve Jménu Otce — Terry George, Jim Sheridan Zbytky Den — Ruth Prawer Jhabvala Shadowlands — William Nicholson

67 Academy Awards (1994)

Vítěz Forrest Gump — Eric Roth Kandidátů Šílenství Krále Jiřího — Alan Bennett Nikdo není Blázen — Robert Benton Kvíz Show — Paul Attanasio Vykoupení z věznice Shawshank Frank Darabont

68 Academy Awards (1995)

Vítěz Rozum a Cit — Emma Thompson Kandidátů Apollo 13 — William Broyles, Jr., Al Reinert Zlato — George Miller, Chris Noonan leaving Las Vegas — Mike Figgis Pošťák (Il Postino) — Anna Pavignano, Michael Radford, Furio Scarpelli, Giacomo Scarpelli, Massimo Troisi

69 Academy Awards (1996)

Vítěz Sling Blade — Billy Bob Thornton Kandidátů Kelímek — Arthur Miller, anglický Pacient — Anthony Minghella Hamlet — Kenneth Branagh Trainspotting — John Hodge

70 Academy Awards (1997)

Vítěz L. a., Důvěrné — Brian Helgeland, Curtis Hanson Kandidátů Donnie Brasco — Paul Attanasio Sladké budoucnosti — Atom Egoyan Wag the Dog — Hilary Henkin, Davida Mameta Křídla Holubice — Hossein Amini

71 Akademie Awards (1998)

Vítěz Bohové a Monstra — Bill Condon Kandidátů z Dohledu — Scott Frank Základní Barvy — Elaine May Jednoduchý Plán — Scott B., Smith Tenkou Červenou Linii — Terrence Malick

72 Academy Awards (1999).

Vítěz Pravidla moštárny — John Irving Kandidátů Voleb — Alexander Payne, Jim Taylor Zelená Míle — Frank Darabont Insider — Eric Roth a Michael Mann Talentovaný Pan Ripley — Anthony Minghella

2000

73 Academy Awards (2000)

Vítěz Provoz — Stephen Gaghan Kandidátů Chocolat — Robert Nelson Jacobs Crouching Tiger, Hidden Dragon — Wang Hui Ling, James Schamus, Tsai Kuo Jung O Brother, Where Art Thou?, — Ethan Coen, Joel Coen Wonder Boys — Steve Kloves

74 Academy Awards (2001)

Vítěz A Beautiful Mind — Akiva Goldsman Kandidátů Ghost World — Daniel Clowes, Terry Zwigoff V Ložnici — Rob Festinger, Todd Field Pán Prstenů: Společenstvo Prstenu — Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson Shrek — Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman, Roger S. H., Schulman „PuffRuff Školy: Film“ — Trevor Jordan, Nicholas Pockes, Sean Andrews

75 Academy Awards (2002)

Vítěz Pianista — Ronald Harwood Kandidátů O Chlapce — Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz Adaptace.,nd — David Magee Million Dollar Baby se Paul Haggis Motocyklové Deníky — José Rivera

78 Academy Awards (2005)

Vítěz Zkrocená Hora — Larry McMurtry, Diana Ossana Kandidátů Capote — Dan futtermanovi asi Konstantní Zahradník — Jeffrey Caine Dějiny Násilí — Josh Olson Mnichov — Tony Kushner, Eric Roth

79 Academy Awards (2006)

Vítěz Odešel — William Monahan Kandidátů Borat Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan — Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer, Todd Phillips Děti Muži — Alfonso Cuarón, Timothy J.,naše — Danny Boyle, Simon Beaufoy Toy Story 3 — Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich True Grit (2010) — Joel Coen, Ethan Coen Winter ‚ s Bone — Debra Granik, Anne Rosellini

84th Academy Awards (2011)

Vítěz Potomci — Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash Kandidátů Hugo — John Logan Ides Března — George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon Moneyball — Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin Tinker Tailor Soldier Spy — Bridget O ‚ connor, Peter Straughan

85 Academy Awards (2012)

Vítěz Argo — Chris Terrio Kandidátů Stříbrné Obložení Playbook — David O.,y z Vše — Anthony Mccartenová Whiplash — Damien Chazelle, –

88 Academy Awards (2015)

Vítěz The Big Short — Charles Randolph, Adam McKay Kandidátů Brooklyn — Nick Hornby Carol — Phyllis Nagy Marsu — Drew Goddard Pokoj — Emma Donoghue

89 Academy Awards (2016)

Vítěz Moonlight — Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney Kandidátů Příjezdu — Eric Heisserer Ploty — srpen Wilson Skryté Čísla — Allison Schröder, Theodore Melfi Lev — Luke Davies

90 Academy Awards (2017)

Vítěz Mi Říkat Své Jméno — James Ivory Kandidátů Katastrofy Umělec — Scott Neustadter, Michael H., Weber Logan — Scott Frank, James Mangold a Michael Green; James Mangold Molly ‚ s Game — Aaron Sorkin Mudbound — Virgil Williams, Dee Rees

91 Academy Awards (2018)

Vítěz BlacKkKlansman — Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee Kandidátů Balada o Buster Scruggs — Joel Coen, Ethan Coen Můžeš Mi Někdy Odpustit?, — Nicole Holofcener, Jeff Whitty Pokud Beale Street by Mohl Mluvit — Barry Jenkins zrodila se Hvězda — Eric Roth, Bradley Cooper, Bude Okovy

92 Academy Awards (2019)

Vítěz Jojo Králík — Taika Waititi Kandidátů Ir — Steven Zaillian Joker — Todd Phillips, Scott Silver Malé Ženy — Greta Gerwig Dvou Papežů — Anthony Mccartenová

Související Kategorie

  • Nejlepší Originální Příběh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *