Beste Tilrettelagte Manus

Taika Waititi, vinner 2019.

The Academy Award for Beste Tilrettelagte Manus er en av Academy Awards, den mest fremtredende film awards i Usa. Det deles ut hvert år til forfatteren av et filmmanus tilpasset fra en annen kilde (vanligvis en roman, spille, novelle, eller TV-show, men noen ganger en annen film)., Alle oppfølgere blir automatisk vurdert tilpasninger av denne standarden (siden oppfølgeren må være basert på den opprinnelige historien).

Logg på

Den første personen til å vinne to ganger i denne kategorien er Joseph L. Mankiewicz, som vant prisen i to år på rad, 1950 og 1951. Frances Marion var den første kvinne til å vinne i denne kategorien, i 1930. Pierre Collings og Sheridan Gibney var den første til å vinne for å tilpasse seg sitt eget arbeid, for Livet av Emile Zola. Philip G. Epstein og Julius J. Epstein var den første søsken for å vinne i denne kategorien, for Casablanca., Emma Thompson er bare vinneren som også vant til å handle. Peter Jackson og Fran Walsh er den eneste ektepar til å vinne i denne kategorien, for The Lord of The Rings: The Return of The King.,

Nominerte og vinnere


Beste Tilrettelagte Manus Av Tiåret

1920 • 1930-tallet • 1940 • 1950 • 1960 • 1970 • 1980 • 1990 • 2000 • 2010s

1920

1. Academy Awards (1927/28)

Vinner 7th Heaven — Benjamin Glazer-Nominerte The Jazz Singer — Alfred Cohn Strålende Betsy — Anthony Coldeway

2. Academy Awards (1928/29)

Vinner Patriot — Hans Kraly Nominerte I Gamle Arizona og Den Tapre — Tom Barry Politimannen , Den Leatherneck, Sal av Singapore og Skyskraper — Elliott Clawson Den Siste av Fru, Cheney — Hans Kraly Vår Dans Døtre — Josephine Lovett En Kvinne av Saker og Lurer på Kvinner — Bess Meredyth

3. Academy Awards (1929/30)

Vinner Det Store Huset — Frances Marion Nominerte All Quiet on the Western Front — George Abbott, Maxwell Anderson, Del Andrews Disraeli — Julian Josephson Den Divorcee — John Meehan Gaten Sjanse — Howard Estabrook

1930

4. Academy Awards (1930/31)

Vinner Cimarron — Howard Estabrook Nominerte straffeloven — Seton I. Pettersen, Fred Niblo, Jr. Ferie — Horace Jackson Lille Cæsar — Francis Faragoh, Robert N., Lee Skippy — Jospeh L. Mankiewicz

5. Academy Awards (1931/32)

Vinner Dårlig Jente — Edwin Burke Nominerte Arrowsmith — Sidney Howard Dr. Jekyll og Mr. Hyde — Percy Heath, Samuel Hoffenstein

6. Academy Awards (1932/33)

Vinner Liten Kvinner — Victor Heerman, Sarah Y. Mason Nominerte Dame for en Dag — Robert Riskin State Fair — Paul Green, Sonya Levien

7. Academy Awards (1934)

Vinner Det Skjedde En Natt — Robert Riskin Nominerte Den Tynne Mann — Frances Goodrich, Albert Hackett Viva Villa!, — Ben Hecht

8. Academy Awards (1935)

Vinner Informer — Dudley Nichols Nominerte Livet av Bengal Lancer — Waldemar Unge, John L. Balderston, Grover Jones, William Stavens McNutt Mytteriet på Bounty — Talbot Jennings, Jules Furthman, Cary Wilson Kaptein Blod — Casey Robinson

9. Academy Awards (1936)

Vinner Historien om Louis Pasteur — Pierre Collings, Sheridan Gibney Nominerte Etter den Tynne Mann — Frances Goodrich, Albert Hackett Dodsworth — Sidney Howard Mr., Gjerninger Går til Byen — Robert Riskin My Man Godfrey — Eric Luke, Morris Ryskind

den 10. Academy Awards (1937)

Vinner Livet av Emile Zola — Norman Reilly Raine, Heinz Herald, Geza Herczeg Nominerte Den Forferdelige Sannheten — Vina Delmar Kapteiner Modig — John Lee Mahin, Marc Connelly, Dale Van Hvert Trinn Dør — Morris Ryskind, Anthony Veiller En Stjerne er Født — Dorothy Parker, Alan Campbell, Robert Carson

11. Academy Awards (1938)

Vinner Pygmalion — George Bernard Shaw, W. P., Lipscomb, Cecil Lewis, Ian Dalrymple Nominerte Gutter Town — John Meehan, Dore Schary Citadel — Ian Dalrymple, Frank Wead, Elizabeth Bakke Fire Døtre — Julius J. Epstein, Lenore Kaffe Kan Du ikke Ta Den med Deg — Robert Riskin

12. Academy Awards (1939)

Vinner Borte med Vinden — Sidney Howard Nominerte Farvel, Mr. Chips — R. C. Sherriff, Claudine Vest, Eric Maschwitz Mr., Smith Går til Washington — Sidney Buchman Ninotchka — Charles Klamme, Billy Wilder, Walter Reisch Stormfulle Høyder — Charles MacArthur, Ben Hecht

1940

13. Academy Awards (1940)

Vinneren The Philadelphia Story — Donald Ogden Stewart Nominerte Druer av Vrede — Nunnally Johnson Kitty Foyle — Dalton Trumbo Den Lange Reisen Hjem — Dudley Nichols Rebecca — Robert E. Sherwood, Joan Harrison

14 Academy Awards (1941)

Vinner Her Kommer Mr. Jordan — Sidney Buchman, Seton I., Miller Nominerte Holde Tilbake Dawn — Charles Klamme, Billy Wilder How Green Was My Valley — Philip Dunne De Små Rever — Lillian Hellman Maltese Falcon — John Huston

15. Academy Awards (1942)

Vinner Fru Miniver — Arthur Wimperis, George Froeschel, James Hilton, Claudine Vest-Nominerte Inntrengerne — Rodney Ackland, Emeric Pressburger Stolte av Yankees — Jo-Swerling, Herman J. Mankiewicz Tilfeldig Harvest — Claudine Vest, George Froeschel, Arthur Wimperis Snakk på Byen — Irwin Shaw, Sidney Buchman

16. Academy Awards (1943)

Vinner Casablanca — Julius J., Epstein, Philip G. Epstein, Howard Koch Nominerte Hellig Ekteskap — Nunnally Johnson Jo Mer, jo bedre — Robert Russell, Frank Ross, Richard Flournoy, Lewis R. Foster The Song of Bernadette — George Seaton Se på Rhinen — Dashiell Hammett

17. Academy Awards (1944)

Vinneren Går Min Vei — Frank Butler, Frank Cavett Nominerte Dobbel Erstatning — Billy Wilder, Raymond Chandler Gaslight — John Van Druten, Walter Reisch, John L. Balderston Laura — Jay Dratler, Samuel Hoffenstein, Betty Reinhardt Møte Meg i St. Louis — Irving Brecher, Fred F., Finklehoffe

18. Academy Awards (1945)

Vinner Lost Weekend — Charles Klamme, Billy Wilder Nominerte G. I. Joe — Leopold Atlas, Fyr Endore, Philip Stevenson Mildred Pierce — Ranald MacDougall Stolthet av Marines — Albert Maltz Et Tre Vokser i Brooklyn — Tess Slesinger, Frank Davis

19. Academy Awards (1946)

Vinner Den Beste År av Vårt Liv — Robert E., Sherwood Nominerte Anna og Kongen av Siam — Talbot Jennings, Sally Benson Korte Møte — David Lean, Anthony Havelock-Allan, Ronald Neame The Killers — Anthony Veiller Åpne By — Sergio Amidei, Federico Fellini

20. Academy Awards (1947)

Vinner Miracle on 34th Street — George Seaton Nominerte Boomerang!, — Richard Murphy Crossfire — John Paxton Gentleman ‘ s Agreement — Moss Hart Store Forventninger — David Lean, Anthony Havelock-Allen, Ronald Neame

det 21. Academy Awards (1948)

Vinner Skatten i Sierra Madre — John Huston Nominerte En Utenlandsk Affære — Charles Klamme, Billy Wilder, Richard L. Breen Johnny Belinda — Irmgard Von Kube, Allen Vincent Søk — Richard Schweizer, David Wechsler The Snake Pit — Frank Partos, Milen Splitter

22 Academy Awards (1949)

Vinner Et Brev til Tre Hustruer — Joseph L., Mankiewicz Nominerte Alle Kongens Menn — Robert Rossen The Bicycle Thief — Cesar Zavattini Champion — Formann Carl Falt Idol — Graham Greene

1950

23 Academy Awards (1950)

Vinner Alt Om Eva — Joseph L.,w — Albert Maltz Far til Bruden — Frances Goodrich, Albert Hackett

24. Academy Awards (1951)

Vinner En Plass i Solen — Michael Wilson, Harry Brown Nominerte African Queen — James Agee, John Huston Detective Story — Philip Yordan, Robert Wyler La Ronde (historisk bygning) — Maks Ophuls, Jacques Natanson En Sporvogn Heter Desire — Tennessee Williams

25 Academy Awards (1952)

Vinner De Dårlige og de Vakre — Charles Schnee Nominerte Fem Fingre — Michael Wilson High Noon — Formann Carl Mannen i Hvit Dress — Roger MacDougall, John annen attraksjon i samme område, Alexander Mackendrick Rolig Mann — Frank S., Nugent

26. Academy Awards (1953)

Vinner herfra til Evigheten — Daniel Taradash Nominerte Den Grusomme Sjøen — Eric Ambler Lili — Helen Deutsch Ferie — Ian McLellan Hunter, John annen attraksjon i samme område Shane — A. B. Guthrie, Jr.

27. Academy Awards (1954)

Vinner Landet Jente — Daniel Taradash Nominerte Den Grusomme Sjøen — Eric Ambler Lili — Helen Deutsch Ferie — Ian McLellan Hunter, John annen attraksjon i samme område Shane — A. B. Guthrie, Jr.,

28. Academy Awards (1955)

Vinner Marty — Paddy Chayefsky Nominerte Dårlig Dag på Black Rock — Millard Kaufman Blackboard Jungle — Richard Brooks East of Eden — Paul Osborn Elsker Meg eller Forlate Meg — Daniel Fuchs, Isabel Lennart

29. Academy Awards (1956)

Vinner jorden Rundt på 80 Dager — James Poe, John Farrow, S. J., Perelman Nominerte Baby Doll — Tennessee Williams Vennlig Overtalelse — Michael Wilson Gigant — Fred Guiol, Ivan Moffat Lust for Life — Norman Corwin

30. Academy Awards (1957)

Vinneren The Bridge on the River Kwai — Michael Wilson, Carl Formann, Pierre Boulle Nominerte Himmelen Vet, Mr. Allison — John Lee Mahin, John Huston Peyton Place — John Michael Hayes Sayonara — Paul Osborn 12 Sinte Menn — Reginald Rose

31 Academy Awards (1958)

Vinner Gigi — Alan Jay Lerner-Nominerte Cat on a Hot Tin Roof — Richard Brooks, James Poe Hestens Munn — Alec Guinness jeg Ønsker å Leve!, — Nelson Gidding, Ikke Mankiewicz Separate Tabeller — Terence Rattigan, John Gay

32. Academy Awards (1959)

Vinner Plass på Toppen — Neil Paterson Nominerte Anatomy of a Murder — Wendell Mayes Ben-Hur — Karl Tunberg Nun ‘ s Story — Robert Anderson Some Like it Hot — Billy Wilder, I. A. L. Diamond

1960

33. Academy Awards (1960)

Vinner Elmer Gantry — Richard Brooks Nominerte Arve Vinden — Nedrick Unge, Harold Jacob Smith Sønner og Elskere — Gavin Lambert, T. E. B.,el Lennart Låter av Herlighet — James Kennaway

34. Academy Awards (1961)

Vinner Dommen i Nürnberg — Abby Mann Nominerte Breakfast at Tiffany ‘ s — George Axelrod The Guns of Navarone — Formann Carl The Hustler — Sidney Carroll, Robert Rossen West Side Story — Ernest Lehman

35 Academy Awards (1962)

Vinneren til Å Drepe en Mockingbird — Horton Foote Nominerte David og Lisa — Eleanor Perry Lawrence of Arabia — Robert Bolt, Michael Wilson Lolita — Vladimir Nabokov Miracle Worker — William Gibson

36. Academy Awards (1963)

Vinneren Tom Jones — John Osborne Nominerte Kaptein Newman, M.,D. — Richard L. Breen, Phoebe Efron, Henry Efron, Hud — Irving Ravetch, Harriet Frank, Jr. Liljene på marken — James Poe søndager og Kybele — Serge Bourguignon, Antoine Tudal

37. Academy Awards (1964)

Vinner Becket — Edward Anhalt Nominerte Dr. Strangelove eller: Hvordan jeg Lærte å Slutte å Bekymre og Elske Bombe — Stanley Kubrick, Peter George Terry Southern Mary Poppins — Bill Walsh, Ikke DaGradi My Fair Lady — Alan Jay Lerner Zorba the Greek — Michael Cacoyannis

38th Academy Awards (1965)

Vinner Doctor Zhivago — Robert Bolt Nominerte Katt Ballou — Walter Newman, Frank R., Pierson Samleren — Stanley Mann, John Kohn Ship of Fools — Abby Mann Tusen Klovner — Urt Gardner

39th Academy Awards (1966)

Vinneren A Man for All Seasons — Robert Bolt Nominerte Alfie — Bill Naughton Fagfolk — Richard Brooks Russerne Kommer Russerne Kommer — William Rose Som er Redd for Virigina Woolf? — Ernest Lehman

40 Academy Awards (1967)

Vinner I Varmen på Natten — Stirling Silliphant Nominerte Cool Hand Luke — Donn Pearce, Frank R., Pierson Graduate — Calder Willingham, Buck Henry I Kaldt Blod — Richard Brooks Ulysses — Joseph Strick, Fred Haines

41ste Academy Awards (1968)

Vinneren The Lion in Winter — James Goldman Nominerte Odd Par — Neil Simon Oliver! — Vernon Harris Rachel Rachel — Stern Stewart Rosemary ‘ s Baby — Roman Polanski

42nd Academy Awards (1969)

Vinner Midnight Cowboy — Waldo Salt Nominerte Anne av de Tusen Dager — John Hale, Bridget Boland, Richard Sokolove Farvel, Columbus — Arnold Schulman De Skyter Hester, gjør De ikke? — James Poe, Robert E., Thompson Z — Jorge Semprun, Costa-Gavras

1970

43 Academy Awards (1970)

Vinneren M*A*S*H — Ring Lardner, Jr.,— Robert Anderson Elskere og Andre Fremmede — Renee Taylor, Joseph Bologna, David Zelag Goodman Kvinner i Kjærlighet — Larry Kramer

44th Academy Awards (1971)

Vinner French Connection — Ernest Tidyman Nominerte A Clockwork Orange — Stanley Kubrick Det Konforme — Bernardo Bertolucci Hagen til Finzi Continis — Ugo Pirro, Vittorio Bonicelli Siste Bilde Vis — Larry McMurtry, Peter Bogdanovich

45. Academy Awards (1972)

Vinner Gudfaren — Mario Puzo, Francis Ford Coppola Nominerte Cabaret — Jay Allen Emigrantene — Jan Troell, Bengt Forslund Pete ‘n’ Tillie — Julius J.,ley Kubrick Mannen Som Ville Bli Konge — John Huston, Gladys Hill Duften av en Kvinne (1975) — Ruggero Maccari, Dino Risi The Sunshine Boys — Neil Simon

49th Academy Awards (1976)

Vinner Alle presidentens Menn — William Goldman Nominerte Bound for Glory — Robert Getchell Fellini ‘ s Casanova — Federico Fellini, Bernardino Zapponi Sju prosent Løsning — Nicholas Meyer Voyage of the Damned — Steve Shagan, David Butler

50 Academy Awards (1977)

Vinneren Julia — Alvin Sargent Nominerte Equus — Peter Shaffer jeg Aldri Lovet Deg en Rose Garden — Gavin Lambert, John Lewis Carlino Å, Gud!, — Larry Gelbart At Skjule Objekt for Begjær — Luis Buñuel, Jean-Claude Carrière

51st Academy Awards (1978)

Vinner Midnight Express — Oliver Stone Nominerte Bloodbrothers — Walter Newman California Suite — Neil Simon Himmelen Kan Vente — Elaine Kan, Warren Beatty Samme Tid Neste År — Bernard Slade

52. Academy Awards (1979)

Vinner Kramer vs. Kramer — Robert Benton Nominerte Apocalypse Now — John Milius, Francis Ford Coppola La Cage aux Folles — Francis Veber, Edouard Molinaro, Marcello Danon, Jean Poiret Litt Romantikk — Allan Brenner Norma Rae — Irving Ravetch, Harriet Frank, Jr.,

1980

53. Academy Awards (1980)

Vinner Vanlige Folk — Alvin Sargent Nominerte Breaker Morant — Jonathan Hardy, David Stevens, Bruce Beresford Coal Miner ‘ s Daughter — Tom Rickman Elephant Man — Christopher DeVore, Eric Bergren, David Lynch Stunt Mann — Lawrence B., Marcus, Richard Rush

54. Academy Awards (1981)

Vinner On Golden Pond — Ernest Thompson Nominerte The French Lieutenant ‘ s Woman — Harold Pinter Penninger fra Himmelen — Dennis Potter Prins av Byen — Jay Presson Allen, Sidney Lumet Ragtime — Michael Weller

55. Academy Awards (1982)

Vinner Mangler — Costa-Gavras, Donald Stewart Nominerte Das Boot — Wolfgang Petersen Sophie ‘ s Choice — Alan J. Pakula Dommen — David Mamet Victor/Victoria — Blake Edwards

56th Academy Awards (1983)

Vinner Vilkårene i Kjærtegn — James L., Brooks Nominerte Svik — Harold Pinter Dresser — Ronald Harwood Educating Rita — Willy Russell Ruben, Ruben — Julius J. Epstein

57th Academy Awards (1984)

Vinner Amadeus — Peter Shaffer Nominerte Greystoke: Legenden om Tarzan, Herren Apenes — P. H.,Austin Killing Fields — Bruce Robinson En Passasje til India — David Lean En Soldat Historie — Charles Fyldigere

58th Academy Awards (1985)

Vinner Ut av Afrika — Kurt Luedtke Nominerte Fargen Lilla — Menno Meyjes Kyss av Spider Kvinne — Leonard Schrader Prizzi er Ære — Richard Condon, Janet Mort Turen til Overflod — Horton Foote

59th Academy Awards (1986)

Vinner Et Rom med Utsikt — Ruth Prawer Jhabvala Nominerte Childer av en Mindre Gud — Hesper Anderson, Mark Medoff Fargen på Penger — Richard Pris Forbrytelser av Hjerte — Beth Henley Stand By Me — Raynold Gideon, Bruce A.,ey Kubrick, Michael Herr, Gustav Hasford Mitt Liv som Hund — Lasse Hallström, Reidar Jönsson, Brasse Brännström, Per Berglund

61st Academy Awards (1988)

Vinner Farlige Forbindelser — Christopher Hampton Nominerte Tilfeldig Turist — Frank Galati, Lawrence Kasdan Gorillas in the Mist — Anna Hamilton Phelan, Tab Murphy Little Dorrit — Christine Edzard Uutholdelig Letthet — Jean-Claude Carrière, Philip Kaufman

62 Academy Awards (1989)

Vinner Driving Miss Daisy — Alfred Uhry Nominerte Født på den Fjerde av juli — Oliver Stone, Ron Kovic Fiender, En kjærlighetshistorie — Roger L., Simon, Paul Mazursky Field of Dreams — Phil Alden Robinson Min Venstre Fot — Jim Sheridan, Shane Connaughton

1990-tallet

63 Academy Awards (1990)

Vinner Danser Med Ulver — Michael Blake Nominerte Oppvåkninger — Steven Zaillian God Gutter — Nicholas Pileggi, Martin Scorseses The Grifters — Donald E.,66th Academy Awards (1993) Vinner Schindler ‘ s Liste — Steven Zaillian Nominerte The Age of Innocence — Jay Kuker, Martin Scorsese I Navnet til Faderen — Terry George, Jim Sheridan Restene av Dagen — Ruth Prawer Jhabvala Shadowlands — William Nicholson

67nde Academy Awards (1994)

Vinner Forrest Gump — Eric Roth Nominerte Galskap av King George — Alan Bennett Nobody ‘ s Fool — Robert Benton Quiz Show — Paul Attanasio The Shawshank Redemption — Frank Darabont

68th Academy Awards (1995)

Vinner Fornuft og Følelser — Emma Thompson Nominerte Apollo 13 — William Broyles, Jr., Al Reinert Babe — George Miller, Chris Noonan Forlater Las Vegas — Mike Figgis Postmannen (Il Postino) — Anna Pavignano, Michael Radford, Furio Scarpelli, Giacomo Scarpelli, Massimo Troisi

69nde Academy Awards (1996)

Vinner Sling Blade — Billy Bob Thornton Nominerte Smeltedigelen — Arthur Miller Den engelske Pasient — Anthony Minghella Hamlet — Kenneth Branagh Trainspotting — John Hodge

70-Academy Awards (1997)

Winner L. A., Konfidensielt — Brian Helgeland, Curtis Hanson Nominerte Donnie Brasco — Paul Attanasio Den Søte Heretter — Atom Egoyan Wag the Dog — Hilary Henkin, David Mamet Vingene av Dove — Hossein Amini

71st Academy Awards (1998)

Vinner Guder og Monstre — Bill Condon Nominerte Ute av Syne — Scott Frank Primære Farger — Elaine Kan En Enkel Plan — Scott B., Smith, The Thin Red Line — Terrence Malick

72nd Academy Awards (1999)

Vinner Cider House Rules — John Irving Nominerte Valget — Alexander Payne, Jim Taylor Green Mile — Frank Darabont Insider — Eric Roth og Michael Mann Den Talentfulle Mr. Ripley — Anthony Minghella

2000

73rd Academy Awards (2000)

Vinner Trafikk — Stephen Gaghan Nominerte Chocolat — Robert Nelson Jacobs Crouching Tiger, Hidden Dragon — Wang Hui Ling, James Schamus, Tsai Kuo Jung O Brother, Where Art Thou?, — Ethan Coen, Joel Coen Lurer Gutter — Steve Kloves

74th Academy Awards (2001)

Vinner Et Vakkert Sinn — Akiva Goldsman Nominerte Ghost World — Daniel Clowes, Terry Zwigoff I Soverommet — Rob Festinger, Todd Field The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring — Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson Shrek — Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman, Roger S. H., Schulman «PuffRuff Skole: The Movie» — Trevor Jordan, Nicholas Pockes, Sean Andrews

75 Academy Awards (2002)

Vinner Pianist — Ronald Harwood Nominerte Om en Gutt — Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz Tilpasning.,nd — David Magee Million Dollar Baby — Paul Haggis Motorcycle Diaries — José Rivera

78nde Academy Awards (2005)

Vinner Brokeback Mountain — Larry McMurtry, Diana Ossana Nominerte Capote — Dan Futterman Konstant Gartner — Jeffrey Caine En Historie av Vold — Josh Olson München — Tony Kushner, Eric Roth

79th Academy Awards (2006)

Vinneren The Departed — William Monahan Nominerte Borat Kulturelle Erfaringene of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan — Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer, Todd Phillips Barn av Menn — Alfonso Cuarón, Timothy J.,vår — Danny Boyle, Simon Beaufoy Toy Story 3 — Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich True Grit (2010) — Joel Coen, Ethan Coen Winter ‘ s Bone — Debra Granik, Anne Rosellini

84de Academy Awards (2011)

Vinner Etterkommere — Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Utslett Nominerte Hugo — John Logan Ides of March — George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon Moneyball — Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin Tinker Tailor Soldier Spy — Bridget O ‘ Connor, Peter Straughan

85-Academy Awards (2012)

Vinneren Argo — Chris Terrio Nominerte Silver Linings Playbook — David O.,y av Alt — Anthony McCarten Whiplash — Damien Chazelle

88th Academy Awards (2015)

Vinner Den Store Kort — Charles Randolph, Adam McKay Nominerte Brooklyn — Nick Hornby Carol — Phyllis Nagy Martian — Drew Goddard Rom — Emma Donoghue

89th Academy Awards (2016)

Vinner Måneskinn — Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney Nominerte Ankomst — Eric Heisserer Gjerder — August Wilson Skjulte Tall — Allison Schroeder, Theodore Melfi Lion — Luke Davies

90. Academy Awards (2017)

Vinner Ringe Meg Ved Ditt Navn — James Ivory Nominerte Katastrofen Artist — Scott Neustadter, Michael H., Weber Logan — Frank Scott, James Mangold og Michael Green; James Mangold Molly ‘ s Game — Aaron Sorkin Mudbound — Virgil Williams, john Dee Rees

91ste Academy Awards (2018)

Vinner BlacKkKlansman — Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee Nominerte The Ballad of Buster Scruggs — Joel Coen, Ethan Coen Kan Du noen Gang Tilgi Meg?, — Nicole Holofcener, Jeff Whitty Hvis Beale Street (berømt gate Kunne Snakke — Barry Jenkins En Stjerne er Født — Eric Roth, Bradley Cooper, Vil Lenkene

92nd Academy Awards (2019)

Vinner Jojo Kanin — Taika Waititi Nominerte Iren — Steven Zaillian Joker — Todd Phillips, Scott Sølv Liten Kvinner — Greta Gerwig De To Pavene — Anthony McCarten

veibeskrivelse

  • Beste oversettelse av de Originale Historien

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *