Best Adapted Screenplay

Taika Waititi, winner 2019.

De Academy Award voor Best Adapted Screenplay is een van de Academy Awards, de meest prominente film awards in de Verenigde Staten. Het wordt elk jaar toegekend aan de schrijver van een scenario aangepast uit een andere bron (meestal een roman, toneelstuk, kort verhaal, of tv-show, maar soms een andere film)., Alle sequels worden automatisch beschouwd als aanpassingen door deze standaard (aangezien het vervolg gebaseerd moet zijn op het originele verhaal).

geschiedenis

De eerste persoon die twee keer won in deze categorie is Joseph L. Mankiewicz, die de prijs won in twee opeenvolgende jaren, 1950 en 1951. Frances Marion was de eerste vrouw die in deze categorie won, in 1930. Pierre Collings en Sheridan Gibney waren de eersten die hun eigen werk, voor het leven van Emile Zola, aanpasten. Philip G. Epstein en Julius J. Epstein waren de eerste broers en zussen die in deze categorie wonnen, voor Casablanca., Emma Thompson is de enige winnaar die ook heeft gewonnen voor acteren. Peter Jackson en Fran Walsh zijn het enige echtpaar dat wint in deze categorie, voor The Lord of the Rings: The Return of The King.,

Genomineerden en winnaars


Beste Aangepast Scenario van tien jaar

1920 • 1930 • 1940 • 1950 • 1960 • 1970 • 1980 • 1990 • 2000 • 2010s

1920

1e Academy Awards (1927/28)

Winnaar 7e Hemel — Benjamin Glazer Genomineerden The Jazz Singer — Alfred Cohn Glorieuze Betsy — Anthony Coldeway

2e Academy Awards (1928/29)

Winnaar van De Patriot — Hans Kraly Genomineerden In Old Arizona en De Dappere — Tom Barry De Cop , De Leatherneck, Sal van Singapore en de Wolkenkrabber — Elliott Clawson De Laatste van Mevrouw, Cheney — Hans Kraly Our Dancing Daughters — Josephine Lovett A Woman of Affairs and Wonder of Women — Bess Meredyth 3e Academy Awards (1929/30) winnaar The Big House — Frances Marion genomineerden All Quiet on the Western Front — George Abbott, Maxwell Anderson, Del Andrews Disraeli — Julian Josephson The Divorcee — John Meehan Street of Chance — Howard Estabrook 3e Academy Awards (1930/31) winnaar Cimarron — Howard Estabrook nomineert het wetboek van Strafrecht — Seton I. Miller, Fred Niblo, Jr. Holiday — Horace Jackson Little Caesar — Francis faragoh, Robert N., Lee Skippy — Jospeh L. Mankiewicz 5e Academy Awards (1931/32) winnaar Bad Girl — Edwin Burke genomineerden Arrowsmith — Sidney Howard Dr. Jekyll en Mr. Hyde — Percy Heath, Samuel Hoffenstein 6e Academy Awards (1932/33) winnaar Little Women — Victor Heerman, Sarah Y. Mason genomineerden Lady for a Day — Robert Riskin State Fair — Paul Green, Sonya Levien 7e Academy Awards (1934) winnaar It Happened One Night — Robert Riskin genomineerden The Thin Man — Frances Goodrich, Albert Hackett Viva Villa!, — Ben Hecht 8e Academy Awards (1935) winnaar The Informer — Dudley Nichols genomineerden The Lives of Bengal Lancer — Waldemar Young, John L. Balderston, Grover Jones, William Stavens McNutt Mutiny on the Bounty Talbot Jennings, Jules Furthman, Cary Wilson Captain Blood — Casey Robinson 9e Academy Awards (1936) genomineerden the Story of Louis Pasteur — Pierre Collings, Sheridan Gibney genomineerden na The Thin Man-Frances Goodrich, Albert Hackett Dodsworth-Sidney Howard Mr., Deeds Goes to Town — Robert Riskin My Man Godfrey — Eric Hatch, Morris Ryskind 10e Academy Awards (1937) winnaar The Life of Emile Zola — Norman Reilly Raine, Heinz Herald, Geza Herczeg genomineerden The Awful Truth — Vina Delmar Captains Courageous — John Lee Mahin, Marc Connelly, Dale Van Every Stage Door — Morris Ryskind, Anthony Veiller A Star is Born — Dorothy Parker, Alan Campbell, Robert Carson 11e Academy Awards (1938) winnaar Pygmalion — George Bernard Shaw, W. P., Lipscomb, Cecil Lewis, Ian Dalrymple genomineerden Boys Town-John Meehan, Dore Schary The Citadel-Ian Dalrymple, Frank Wead, Elizabeth Hill Four Daughters-Julius J. Epstein ,Lenore Coffee You Can ‘ t Take It with You-Robert Riskin

12th Academy Awards (1939)

winnaar Gone with The Wind-Sidney Howard genomineerden Goodbye, Mr. Chips — R. C. Sherriff, Claudine West, Eric Maschwitz Mr., Smith Goes to Washington — Sidney Buchman Ninotchka — Charles Brackett, Billy Wilder, Walter Reisch Wuthering Heights — Charles MacArthur, Ben Hecht 13e Academy Awards (1940) winnaar the Philadelphia Story — Donald Ogden Stewart genomineerden The Grapes of Wrath — Nunnally Johnson Kitty Foyle — Dalton Trumbo The Long Voyage Home — Dudley Nichols Rebecca — Robert E. Sherwood, Joan Harrison 14e Academy Awards (1941) winnaar Here Comes Mr. Jordan — Sidney Buchman, Seton I., Miller genomineerden Hold Back The Dawn — Charles Brackett, Billy Wilder How Green Was My Valley — Philip Dunne The Little Foxes — Lillian Hellman The Maltese Falcon — John Huston 15th Academy Awards (1942) winnaar Mrs. Miniver — Arthur Wimperis, George Froeschel, James Hilton, Claudine West genomineerden The Invaders — Rodney Ackland, Emeric Pressburger The Pride of the Yankees — Jo Swerling, Herman J. Mankiewicz Random Harvest — Claudine West, George Froeschel, Arthur wimperis the Talk Of The Town — Irwin Shaw, Sidney Buchman 16de Academy Awards (1943) winnaar Casablanca — Julius J., Epstein, Philip G. Epstein en Howard Koch Genomineerden Heilig Huwelijk — Nunnally Johnson hoe Meer Zielen — Robert Russell, Frank Ross, Richard Flournoy, Lewis R. Foster The Song of Bernadette — George Seaton Kijken op de Rijn — Dashiell Hammett

17e Academy Awards (1944)

Winnaar Going My Way — Frank Butler, Frank Cavett Genomineerden janyce — Billy Wilder, Raymond Chandler Gaslicht — John Van Druten, Walter Reisch, John L. Balderston Laura — Jay Dratler, Samuel Hoffenstein, Betty Reinhardt Meet Me in St. Louis — Irving Brecher, Fred F., Finklehoffe 18de Academy Awards (1945) winnaar The Lost Weekend-Charles Brackett, Billy Wilder genomineerden G. I. Joe-Leopold Atlas, Guy Endore, Philip Stevenson Mildred Pierce-Ranald MacDougall Pride of the Marines-Albert Maltz A Tree Grows in Brooklyn-Tess Slesinger, Frank Davis 19de Academy Awards (1946) winnaar The Best Years of Our Lives-Robert E., Sherwood genomineerden Anna and The King Of Siam-Talbot Jennings, Sally Benson Brief Encounter-David Lean, Anthony Havelock-Allan, Ronald Neame The Killers — Anthony Veiller Open City — Sergio Amidei, Federico Fellini

20th Academy Awards (1947)

winnaar Miracle on 34th Street-George Seaton genomineerden Boomerang!, — Richard Murphy Crossfire — John Paxton Gentleman ‘ s Agreement — Moss Hart Great Expectations-David Lean, Anthony Havelock — Allen, Ronald Neame

21st Academy Awards (1948)

winnaar the Treasure of Sierra Madre — John Huston genomineerden A Foreign Affair — Charles Brackett, Billy Wilder, Richard L. Breen Johnny Belinda — Irmgard Von Cube, Allen Vincent The Search — Richard Schweizer, David Wechsler The Snake Pit — Frank Partos, Milen Brand

22nd Academy Awards (1949)

winnaar A Letter aan drie vrouwen-Joseph L., Mankiewicz genomineerd All the King ‘ s Men-Robert Rossen The Bicycle Thief – Cesar Zavattini Champion-Carl Foreman The Fallen idool-Graham Greene,W — Albert Maltz vader van de bruid — Frances Goodrich, Albert Hackett 24e Academy Awards (1951) winnaar A Place in The Sun — Michael Wilson, Harry Brown genomineerden the African Queen — James Agee, John Huston Detective Story — Philip Yordan, Robert Wyler La Ronde — Max Ophuls, Jacques Natanson A Streetcar Named Desire — Tennessee Williams 25e Academy Awards (1952) winnaar the Bad and the Beautiful — Charles Schnee genomineerden Five Fingers — Michael Wilson High Noon — Carl Foreman de Man in het witte pak — Roger MacDougall, John Dighton, Alexander Mackendrick de stille man-Frank S., Winnaar From Here to Eternity-Daniel Taradash genomineerden The Cruel Sea-Eric Ambler Lili — Helen Deutsch Roman Holiday — Ian McLellan Hunter, John Dighton Shane-A. B. Guthrie, Jr. 27th Academy Awards (1954) winnaar the Country Girl — Daniel Taradash genomineerden The Cruel Sea — Eric Ambler Lili — Helen Deutsch Roman Holiday — Ian McLellan Hunter, John Dighton Shane — A. B. Guthrie, Jr., 28th Academy Awards (1955) Marty-Paddy Chayefsky genomineerden Bad Day at Black Rock-Millard Kaufman Blackboard Jungle-Richard Brooks East of Eden-Paul Osborn Love Me or Leave Me-Daniel Fuchs ,Isabel Lennart 29th Academy Awards (1956) James Poe, John Farrow, S. J., Perelman genomineerden Baby Doll — Tennessee Williams Friendly Persuasion — Michael Wilson Giant — Fred Guiol, Ivan Moffat Lust for Life — Norman Corwin 30e Academy Awards (1957) winnaar the Bridge on the River Kwai — Michael Wilson, Carl Foreman, Pierre Boulle genomineerden Heaven Knows, Mr. Allison — John Lee Mahin, John Huston Peyton Place — John Michael Hayes Sayonara — Paul Osborn 12 Angry Men — Reginald Rose 31e Academy Awards (1958) winnaar Gigi — Alan Jay Lerner genomineerden Cat on a Hot Tin Roof — Richard Brooks, James Poe The Horse ‘ S Mouth — Alec Guinness I Want To Live!, — Nelson Gidding, Don Mankiewicz Separate Tables — Terence Rattigan, John Gay 32nd Academy Awards (1959) Winner Room at the Top — Neil Paterson genomineerden Anatomy of a Murder — Wendell Mayes Ben-Hur — Karl Tunberg The Nun ‘ s Story — Robert Anderson Some Like it Hot — Billy Wilder, I. A. L. Diamond

1960s

33rd Academy Awards (1960) winnaar Elmer Gantry — Richard Brooks genomineerden erven the Wind — Nedrick Young, Harold Jacob Smith Sons And Lovers — Gavin Lambert, T. E. B.,el Lennart Tunes of Glory — James Kennaway 34th Academy Awards (1961) Abby Mann genomineerden Breakfast at Tiffany ‘ S George Axelrod The Guns of Navarone Carl Foreman The Hustler — Sidney Carroll, Robert Rossen West Side Story — Ernest Lehman 35th Academy Awards (1962) genomineerden David and Lisa — Eleanor Perry Lawrence of Arabia — Robert Bolt, Michael Wilson Lolita — Vladimir Nabokov The Miracle Worker William Gibson 36e Academy Awards (1963) winnaar Tom Jones — John Osborne genomineerden Captain Newman, M.,D. — Richard L. Breen, Phoebe Ephron, Henry Ephron Hud — Irving Ravetch, Harriet Frank, Jr. Lilies of the Field — James Poe Sundays en Cybele — Serge Bourguignon, Antoine Tudal

37th Academy Awards (1964)

winnaar Becket — Edward Anhalt genomineerden Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb — Stanley Kubrick, Peter George, Terry Southern Mary Poppins — Bill Walsh, Don DaGradi My Fair Lady — Alan Jay Lerner Zorba the Greek — Michael Cacoyannis 38e Academy Awards (1965) Doctor Zhivago — Robert Bolt genomineerden Cat Ballou — Walter Newman, Frank R., Pierson The Collector-Stanley Mann, John Kohn Ship of Fools-Abby Mann A Thousand Clowns-Herb Gardner 39e Academy Awards (1966) winnaar A Man for All Seasons-Robert Bolt genomineerden Alfie-Bill Naughton de Professionals-Richard Brooks de Russen komen de Russen komen-William Rose Who ‘ s Afraid of Virigina Woolf? – Ernest Lehman

40th Academy Awards (1967)

winnaar in de hitte van de nacht-Stirling Silliphant genomineerden Cool Hand Luke-Donn Pearce, Frank R., Pierson The Graduate-Calder Willingham, Buck Henry in Cold Blood-Richard Brooks Ulysses-Joseph Strick, Fred Haines

41st Academy Awards (1968)

winnaar The Lion In Winter – James Goldman genomineerd The Odd Couple — Neil Simon Oliver! – Vernon Harris Rachel, Rachel-Stewart Stern Rosemary ’s Baby-Roman Polanski 42ste Academy Awards (1969) winnaar Midnight Cowboy-Waldo Salt genomineerden Anne of the Thousand Days-John Hale, Bridget Boland, Richard Sokolove Goodbye, Columbus-Arnold Schulman They Shoot Horses, Don’ t They? – James Poe, Robert E., Thompson Z-Jorge Semprun, Costa-Gavras

jaren 70

43e Academy Awards (1970)

winnaar M*A*S*H — Ring Lardner, Jr.,- Robert Anderson Lovers and Other Strangers — Renee Taylor, Joseph Bologna, David Zelag Goodman Women in Love — Larry Kramer 44e Academy Awards (1971) winnaar the French Connection — Ernest Tidyman genomineerd A Clockwork Orange — Stanley Kubrick The Conformist — Bernardo Bertolucci the Garden of the Finzi Continis — Ugo Pirro, Vittorio Bonicelli The Last Picture Show — Larry McMurtry, Peter Bogdanovich 45e Academy Awards (1972) winnaar The Godfather — Mario Puzo, Francis Ford Coppola genomineerden Cabaret — Jay Allen de emigranten — Jan Troell, Bengt Forslund Pete ‘n’ Tillie — Julius J.,ley Kubrick The Man Who Would Be King — John Huston, Gladys Hill Scent of a Woman (1975) — Ruggero Maccari, Dino Risi The Sunshine Boys — Neil Simon 49th Academy Awards (1976) — William Goldman genomineerden Bound for Glory — Robert Getchell Fellini ‘ s Casanova — Federico Fellini, Bernardino Zapponi the Seven-per-cent Solution — Nicholas Meyer Voyage of the Damned — Steve Shagan, David Butler 50th Academy Awards (1977) winnaar Julia — Alvin Sargent genomineerden Equus — Peter Shaffer Ik heb je nooit een rozentuin beloofd — Gavin Lambert, Lewis John Carlino Oh, God!, — Larry Gelbart That Obscure Object of Desire — Luis Buñuel, Jean-Claude Carrière 51ste Academy Awards (1978) winnaar Midnight Express — Oliver Stone genomineerden Bloodbrothers — Walter Newman California Suite — Neil Simon Heaven Can Wait — Elaine May, Warren Beatty Same Time, Next Year — Bernard Slade 52ste Academy Awards (1979) winnaar Kramer vs. Kramer — Robert Benton genomineerden Apocalypse Now — John Milius, Francis Ford Coppola La Cage aux Folles — Francis Veber, Edouard Molinaro, Marcello Danon, Jean Poiret een beetje romantiek — Allan Burns Norma Rae — Irving Ravetch, Harriet Frank, Jr., 53rd Academy Awards (1980) winnaar Ordinary People-Alvin Sargent genomineerden Breaker Morant-Jonathan Hardy, David Stevens, Bruce Beresford Coal Miner ‘ s Daughter-Tom Rickman The Elephant Man-Christopher Devore, Eric Bergren, David Lynch The Stunt Man-Lawrence B., Marcus, Richard Rush

54e Academy Awards (1981)

winnaar op Golden Pond — Ernest Thompson genomineerden the French Lieutenant ’s Woman — Harold Pinter Pennies from Heaven — Dennis Potter Prince of the City — Jay Presson Allen, Sidney Lumet Ragtime — Michael Weller

55e Academy Awards (1982)

winnaar vermist — Costa-Gavras, Donald Stewart genomineerden Das Boot — Wolfgang Petersen Sophie’ s Choice — Alan J. Pakula The Verdict — David Mamet Victor/Victoria — Blake Edwards

56e Academy Awards (1983)

p > Winner Terms of Endearment — James L., Brooks genomineerden Betrayal-Harold Pinter The Dresser-Ronald Harwood Educating Rita-Willy Russell Reuben, Reuben-Julius J. Epstein

57th Academy Awards (1984)

winnaar Amadeus-Peter Shaffer genomineerden Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes-P. H.,Austin The Killing Fields — Bruce Robinson A Passage to India — David Lean a Soldier ’s Story — Charles Fuller 58e Academy Awards (1985) winnaar Out of Africa — Kurt Luedtke genomineerden The Color Purple — Menno Meyjes Kiss of the Spider Woman — Leonard Schrader Prizzi’ s Honor — Richard Condon, Janet Roach the Trip to Bountiful — Horton Foote 59e Academy Awards (1986) winnaar A Room with a View — Ruth Prawer Jhabvala genomineerden Childer of a Lesser God — Hesper Anderson, Mark Medoff the color of money — Richard Price Crimes of the Heart — Beth Henley stand by me — Raynold Gideon, Bruce A.,ey Kubrick, Michael Herr, Gustav Hasford Mijn Leven als Hond — Lasse Hallström, Reidar Jönsson, Thymus Brännström, Per Berglund

de 61ste Academy Awards (1988)

Winnaar Dangerous Liaisons — Christopher Hampton Genomineerden The Accidental Tourist — Frank Galati, Lawrence Kasdan Gorilla ‘ s in the Mist — Anna Hamilton Phelan, Tabblad Murphy Kleine Dorrit — Christine E. De Ondraaglijke Lichtheid van het bestaan — Jean-Claude Carrière, Philip Kaufman

62e Academy Awards (1989)

Winnaar Driving Miss Daisy — Alfred Uhry Genomineerden Geboren op de Vierde van juli — Oliver Stone, Ron Kovic Vijanden, A Love Story — Roger L., Simon, Paul Mazursky field of Dreams-Phil Alden Robinson My Left Foot-Jim Sheridan, Shane Connaughton 63rd Academy Awards (1990) winnaar Dances With Wolves-Michael Blake genomineerden Awakenings-Steven Zaillian Good Fellas-Nicholas Pileggi, Martin Scorsese The Grifters-Donald E.,66e Academy Awards (1993) Winnaar Schindler ‘ s List — Steven Zaillian Genomineerden De Leeftijd van Onschuld — Jay Cocks, Martin Scorsese In de Naam van de Vader — Terry George, Jim Sheridan, De Overblijfselen van de Dag — Ruth Prawer Jhabvala Shadowlands — William Nicholson

67e Academy Awards (1994)

Winnaar Forrest Gump — Eric Roth Genomineerden De Waanzin van Koning George Alan Bennett Nobody ‘ s Fool — Robert Benton Quiz — Paul Attanasio The Shawshank Redemption — Frank Darabont

68e Academy Awards (1995).

Winnaar Gevoel en Sensibiliteit — Emma Thompson Genomineerden Apollo 13 — William Broyles Jr.,, Al Reinert Babe-George Miller, Chris Noonan Leaving Las Vegas-Mike Figgis The Postman (Il Postino) – Anna Pavignano, Michael Radford, Furio Scarpelli, Giacomo Scarpelli, Massimo Troisi

69th Academy Awards (1996)

winnaar Sling Blade-Billy Bob Thornton genomineerden The Crucible-Arthur Miller The English Patient-Anthony Minghella Hamlet-Kenneth Branagh Trainspotting-John Hodge

70th Academy Awards (1997)

winnaar L. A., Confidential-Brian Helgeland, Curtis Hanson genomineerden Donnie Brasco-Paul Attanasio The Sweet Hereafter-Atom Egoyan Wag The Dog-Hilary Henkin, David Mamet The Wings of the Dove-Hossein Amini 71st Academy Awards (1998) winnaar goden en Monsters-Bill Condon genomineerden Out of Sight-Scott Frank primaire kleuren-Elaine May A Simple Plan-Scott B., Smith The Thin Red Line — Terrence Malick 72e Academy Awards (1999) winnaar The Cider House Rules — John Irving genomineerden Election — Alexander Payne, Jim Taylor The Green Mile — Frank Darabont The Insider — Eric Roth en Michael Mann The Talented Mr. Ripley — Anthony Minghella 73e Academy Awards (2000) winnaar Traffic — Stephen Gaghan genomineerden Chocolat — Robert Nelson Jacobs Crouching Tiger, Hidden Dragon — Wang Hui Ling, James Schamus, Tsai Kuo Jung, broeder, Waar zijt gij?, – Ethan Coen, Joel Coen Wonder Boys — Steve Kloves 74th Academy Awards (2001) — Akiva Goldsman genomineerden Ghost World — Daniel Clowes, Terry Zwigoff In the Bedroom — Rob Festinger, Todd Field The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring-Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson Shrek-Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman, Roger S. H., Schulman ” PuffRuff School: The Movie — – Trevor Jordan, Nicholas Pockes ,Sean Andrews

75th Academy Awards (2002)

winnaar The Pianist-Ronald Harwood genomineerden over een jongen-Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz aanpassing.,nd — David Magee Million Dollar Baby — Paul Haggis the Motorcycle Diaries — José Rivera 78e Academy Awards (2005) winnaar Brokeback Mountain — Larry McMurtry, Diana Ossana genomineerden Capote — dan Futterman The Constant Gardener — Jeffrey Caine A History of Violence — Josh Olson Munich — Tony Kushner, Eric Roth 79e Academy Awards (2006) winnaar The Departed — William Monahan genomineerden Borat Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan — Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, dan Mazer, Todd Phillips Children of men — Alfonso Cuarón, Timothy J.,de onze — Danny Boyle, Simon Beaufoy Toy Story 3 — Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich True Grit (2010) — Joel Coen, Ethan Coen Winter ‘ s Bone — Debra Granik, Anne Rosellini

84e Academy Awards (2011)

Winnaar van De Nakomelingen van Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash Genomineerden Hugo — John Logan De Ides van Maart — George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon Moneyball — Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin Tinker Tailor Soldier Spy — Bridget O ‘ Connor, Peter Straughan

85e Academy Awards (2012)

Winnaar Argo — Chris Terrio Genomineerden Silver Linings Playbook van David O.,y van Alles — Anthony McCarten Whiplash — Damien Chazelle

88e Academy Awards (2015)

Winnaar van De Grote Korte — Charles Randolph, Adam McKay Genomineerden Brooklyn — Nick Hornby Carol — Phyllis Nagy De Mars — Drew Goddard Kamer — Emma Donoghue

89e Academy Awards (2016)

Winnaar Moonlight — Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney Genomineerden Aankomst — Eric Heisserer Hekken — August Wilson Verborgen Cijfers — Allison Schroeder, Theodore Melfi Leeuw — Luke Davies

90e Academy Awards (2017)

Winnaar Noemen Mij Door Uw Naam — James Ivory Genomineerden De Ramp Kunstenaar — Scott Neustadter, Michael H., Weber Logan-Scott Frank, James Mangold and Michael Green; James Mangold Molly ‘ s Game-Aaron Sorkin Mudbound-Virgil Williams, Dee Rees 91e Academy Awards (2018) winnaar BlacKkKlansman-Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee genomineerden The Ballad of Buster Scruggs-Joel Coen, Ethan Coen Can You ever Forgive Me?, – Nicole Holofcener, Jeff Whitty If Beale Street Could Talk-Barry Jenkins A Star is Born-Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters

92nd Academy Awards (2019)

winnaar Jojo Rabbit-Taika Waititi genomineerden The Ier-Steven Zaillian Joker-Todd Phillips, Scott Silver Little Women — Greta Gerwig The Two Pausen — Anthony McCarten

gerelateerde categorieën

  • beste orginale verhaal

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *